SOHBETLER

KATKIDA BULUN

YAKINDA

2 women talking

Biraz ‘rızadan’ bahsedelim.

Rıza herkes içindir! Temel olarak yeni ve daha iyi bir etkileşim yolunun mümkün olduğuna inanıyoruz. Rıza arama, karşılıklı saygıya dayalı bir davranıştır. Rıza, tüm etkileşimlerde ana akım hale geldiğinde, eşitliği destekleyerek, cinsel şiddeti önleyerek ve empatiyi teşvik ederek dünyamızı daha iyi bir yer haline getirecek.

Turkish 2

Bizim mantramız şudur: Rızayı ana akım haline getirelim. Rızayı zorunlu hale getirelim. Rıza arayışı, derinlemesine yakın ve güvenilir ilişkilere izin verir ve çok eğlencelidir.

Bize katılın:

KABUL & ONAY

Johanna Nelles (Avrupa Konseyi)

Avrupa Konseyi Kadına Yönelik Şiddet Bölümü Başkanı Johanna Nelles, rıza, zorlayıcı koşullar ve İstanbul Sözleşmesi üzerine felsefi ve hukuki bir görüşme yapıyor.

 
Available on your favourite platforms, via

Cinsel suçlara yönelik ceza hukukunu güçlendirerek rızayı zorunlu kılmak, tecavüz kültürünün etkin bir şekilde üstesinden gelecek ve herkesin bedensel bütünlük ve özerklik hakkını tesis edecektir. Yenilikçi, kapsamlı ve gelişmiş bir rıza yasası taslağı hazırladık. Bu, uygulanmaya hazır bir plandır. Çözümler orada ve daha fazla bekleyemeyiz. Hemen rızayı destekleyin ve dilekçeyi imzalayın.

PROJE EKİBİYLE TANIŞIN

Nicole Bogott

Yürütme Koordinatörü

Kampanya vizyonunu hayata geçirmekle görevliyim. Eylemciler, politikacılar, yaratıcılar, hukuk uzmanları, akademisyenler gibi birçok farklı alandan paydaşlarla rızayı ana akım haline getirmeye yönelik uyumlu bir yaklaşım için onları bir araya getirmek için konuşuyorum.

Nicole speaking

Paylaştıkça gelişiyoruz

Web sitemizde verilen bilgilerle ilgili yorumlarınızı ve geri bildirimlerinizi bize bildirin. Eklenecek veya ayarlanacak bir şey var mı? Sadece bizimle iletişime geçin.

Turkish

En son podcastler, yeni kaynaklar ve dilekçemiz ile ilgili gelişmelerden haberdar olun.

Bültene abone olun

Bu kampanya Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı çerçevesinde Avrupa Birliği’nin mali desteği ile üretilmiştir. İçeriğinin sorumluluğu tamamen Nicole Bogott’a aittir ve Avrupa’nın görüşlerini yansıtması gerekmez.

Copyright © All Rights Reserved by Philia