SOHBETLER

KATKIDA BULUN

YAKINDA

Rızayı ana akım haline getirelim

Rıza Üzerine Konuşmaları ana akım haline getirmek için rızanın farklı bağlamlarda ne anlama geldiğini tartışmaya başlamamız gerekiyor.

conversation 5
Join the conversation

ZORLAMA

& RIZA

Rızanın anlamını anlamak için zorlamayı anlamak neden hayatidir? İstanbul Sözleşmesi, rızayı anlamamıza ne şekilde yardımcı olabilir?

KOVİD

& RIZA

Küresel bir salgın, ulusal karantinalar ve seyahat kısıtlamaları rıza seçiminizi nasıl etkiler? COVID-19 salgını sırasında mağdurları ciddi olaylardan nasıl koruruz?

VERİ

& RIZA

Kişisel verilerimizin korunmasında rızanın rolü nedir? Bireyin gerçek bir seçeneği yoksa ve rıza, verilerin nasıl kullanılacağı üzerinde özgürce kontrol verilmiyorsa?

YANLIŞ

& RIZA

Manipülasyon, aldatma, ihmal veya dolandırıcılık nasıl ciddi rıza ihlallerine yol açar? Dolandırıcılık veya aldatma yoluyla cinsel saldırıyı anlamak neden bazıları için hala zor? Neyin aldatma olduğunu daha iyi nasıl anlayabiliriz?

Cyber Flashing

& RIZA

İstenmeyen cinsel organ fotoğrafları hakkında ne yapabilirsiniz? İstenmeyen sik veya amcık resimleri göndermek neden rıza ihlalidir? Siber flaş ile hangi yollarla başa çıkmamız gerekiyor?

EĞİTİM

& RIZA

Kendimizi ve başkalarını rızayı anlama konusunda nasıl eğitebiliriz? Rıza, gençken mi yoksa daha sonra yaşamda öğrenmemiz gereken bir şey mi? Günlük hayatımızda ve ilişkilerimizde rıza göstermenin anahtarı nedir?

ÇIPLAKLIK

& RIZA

Çıplaklık söz konusu olduğunda utancın rolü nedir? Rızanın yokluğu, çıplakların yayılmasının görüntüye dayalı bir cinsel şiddet eylemi haline gelmesine nasıl neden olur?

İLİŞKİLER

& RIZA

Evlilikte ve ilişkilerde rızayı nasıl uygulayabilir ve bu rızayı nasıl yönlendirebiliriz? İlişkileri rıza dışı davranışa meyilli yapan nedir ve rıza yoksa nasıl adalet ve af dileyebiliriz?

DAYANIŞMA

& RIZA

Bir seyirci olarak nasıl dayanışma gösterebilirim? Rıza ihlalleri olduğunda nasıl yardım ve dayanışma alabiliriz?

UPSKIRTING

& RIZA

Cinsel açıdan rahatsız edici fotoğraflar çekilmeden önce neden rıza gereklidir? haklarımız nelerdir? Araya girme olursa ne yapabiliriz?

Hepimiz Rıza Üzerine Görüşmeler Yapalım

Rıza eğlencelidir. Rıza uygulamasının faydası? Bağlantı, gerçek yakınlık ve derin bağlar. İnsanlar olarak, bağlantı için kabloluyuz. Rıza üzerine konuşmalar her zaman kolay değildir, ancak yine de ödüllendiricidir. Hepimiz merak ve saygıyla nasıl ilişki kuracağımızı öğreniyoruz.

Conversations 2
Conversations 1
Rızayı ana akım haline getirmek için bize katılın.

Paylaştıkça gelişiyoruz

Web sitemizde verilen bilgilerle ilgili yorumlarınızı ve geri bildirimlerinizi bize bildirin. Eklenecek veya ayarlanacak bir şey var mı? Sadece bizimle iletişime geçin.

Join the #consentrevolution

En son podcastler, yeni kaynaklar ve dilekçemiz ile ilgili gelişmelerden haberdar olun.

Bültene abone olun

Bu kampanya Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı çerçevesinde Avrupa Birliği’nin mali desteği ile üretilmiştir. İçeriğinin sorumluluğu tamamen Nicole Bogott’a aittir ve Avrupa’nın görüşlerini yansıtması gerekmez.

Copyright © All Rights Reserved by Philia